Windykacja należności Ciechanów

W zakresie windykacji Kancelaria oferuje obsługę prawną na etapie przedsądowym, a także reprezentację w postępowaniach sądowych oraz procesach karnych związanych z dochodzeniem należności, ukrywaniem przez dłużników majątku, darowizny wartościowych przedmiotów lub nieruchomości członkom rodziny.

Niezapłacona faktura to problem, który dotyka codziennie coraz większej liczby przedsiębiorców. Odpowiednie zabezpieczenie poprzez prawidłowo sporządzoną umowę a następnie wystawioną fakturę pozwala na szybsze dochodzenie roszczeń przed sądem i sprawia, że środki obrotowe szybciej pojawiają się na koncie przedsiębiorcy.

Niestety w większości przypadków umowy zawierane są w formie ustnej, a towar dostarczany na podstawie zamówienia telefonicznego. W przypadku występujących problemów związanych z uszkodzeniami towaru w przypadku braku umowy stosować będziemy musieli przepisy ogóle Kodeksu cywilnego, które nie zawsze będą korzystne dla przedsiębiorcy. Dlatego też kluczową kwestią w przypadku dochodzenia wierzytelności jest treść zawartej pomiędzy stronami umowy.

Każdorazowo dochodzenie wierzytelności wynikającej z niezapłaconej faktury może przebiegać na dwa sposoby – w ramach postępowania upominawczego i nakazowego. Istnieją natomiast istotne różnice i szczególne rygory stosowania postępowania nakazowego, w szczególności dlatego, że w tym przypadku wydany nakaz zapłaty będzie stanowił tytuł zabezpieczenia i dzięki temu dochodzenie roszczenia będzie zdecydowanie prostsze.

Bardzo często przedsiębiorcy starają się działać na własną rękę, stosując wezwania do zapłaty wygenerowane w programach księgowych, a dopiero po upływie znacznego okresu czasu, jeżeli inne próby dochodzenia roszczeń nie pomogą zwracają się po profesjonalną pomoc prawną. W przypadku celowego działania ze strony dłużnika, po upływie tak długiego czasu nie będzie możliwości faktycznego wyegzekwowania świadczenia.

Profesjonalna pomoc prawna już w momencie powstania wierzytelności i odpowiednio szybko podjęte kroki pozwolą na wyegzekwowanie świadczenia. Najczęściej już pierwsze wezwanie do zapłaty podpisane przez profesjonalnego pełnomocnika wywołuje określony efekt w postaci zapłaty przez dłużnika.

W naszym doradztwie stawiamy na praktyczne i dostosowane do potrzeb klientów rozwiązania, które umożliwiają im realizację celów w zgodności z przepisami prawa. Doradzamy klientom w ramach wszystkich postępowań, reprezentując ich przed sądami powszechnymi, administracyjnymi oraz Sądem Najwyższym.

Potrzebujesz pomocy prawnej? Możesz na nas liczyć

Dobro Klienta jest dla nas zawsze na pierwszym miejscu. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić Państwu obsługę prawną na nawyższym poziomie.