Prawo cywilne i handlowe

Postępowania cywilne stanowią podstawowy element naszej działalności. Reprezentujemy klientów występując przed sądami, egzekwując należności, wspomagając organizację spółek handlowych. Prowadzimy kompleksowe doradztwo w zakresie zakładania spółek, wyboru formy opodatkowania, zakładania firm, a także reprezentowania ich przed organami administracji i sądami.

W zakresie praktyki prawa cywilnego i handlowego świadczymy w szczególności usługi w zakresie:

  • postępowań spadkowych, zachowków, testamentów i dziedziczenia
  • prawa nieruchomości, w tym spraw o zasiedzenie, opróżnienie lokalu, sprawy związane z użytkowaniem, spory sąsiedzkie i graniczne
  • prawa zobowiązań (kontrakty, umowy, niewykonanie zobowiązań)
  • prawa spółek (tworzenie, obsługa i reprezentacja, sprawy rejestracyjne)
  • prawa przedsiębiorców (kompleksowa obsługa od mikroprzedsiębiorstw do dużych firm)

W naszym doradztwie stawiamy na praktyczne i dostosowane do potrzeb klientów rozwiązania, które umożliwiają im realizację celów w zgodności z przepisami prawa. Doradzamy klientom w ramach wszystkich postępowań, reprezentując ich przed sądami powszechnymi, administracyjnymi oraz Sądem Najwyższym.

W ramach praktyki prawa cywilnego i handlowego świadczymy także usługi stałej obsługi prawnej przedsiębiorców, na którą składa się udzielanie bieżących konsultacji, obsługę wierzytelności, reprezentację sądową oraz sporządzanie opinii prawnych. Każdorazowo zakres świadczonych usług dostosowany jest do oczekiwań klienta, a obsługa dopasowana do konkretnej branży w której prowadzona jest działalność.

Reprezentując klientów w postępowaniach cywilnych dokładamy starań, aby postępowania prowadzone były w sposób staranny, zgodny z oczekiwaniami klienta. Praktyka prawa cywilnego obejmuje sprawy związane ze spadkami, prawem nieruchomości, prawa zobowiązań i kontraktów. Dochodzimy należności wynikających z umów, a także odszkodowań wynikających z tytułu kar umownych lub też nieprawidłowego wykonania zobowiązań.

W ramach doradztwa w zakresie prawa handlowego świadczymy kompleksowe usługi związane z obsługą spółek prawa handlowego, zarówno osobowych jak i kapitałowych. Przeprowadzimy Państwa przez cały proces związany z przekształceniem lub założeniem spółki, udzielimy rzetelnych informacji co do możliwości i określonych rozwiązań, dzięki którym będą Państwo w stanie wybrać formę prowadzenia działalności odpowiednią do Państwa oczekiwań.

Potrzebujesz pomocy prawnej? Możesz na nas liczyć

Dobro Klienta jest dla nas zawsze na pierwszym miejscu. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić Państwu obsługę prawną na nawyższym poziomie.