Rozwody i prawo rodzinne Ciechanów

W zakresie praktyki prawa rodzinnego Kancelaria świadczy pomoc prawną w zakresie:

  • postępowań rozwodowych
  • podziałów majątku
  • ustalenia kontaktów z dziećmi
  • przestępstw nieletnich
  • ustalenia obowiązku alimentacyjnego

Decyzja o rozwodzie jest bardzo trudną decyzją w życiu człowieka. Najczęściej jest ona spowodowana zachowaniem jednej ze stron, niezgodnością charakterów lub też innymi okolicznościami, które doprowadziły do trwałego i zupełnego rozkładu pożycia małżeńskiego. Pomagamy Państwu w tym zakresie na każdym etapie postępowania od momentu przygotowania pozwu o rozwód do prawomocnego zakończenia postępowania.

Sprawy rozwodowe wymagają indywidualnego podejścia, ponieważ najczęściej coś co budowało się przez lata rozpada się jak domek z kart. W ramach postępowań rozwodowych bardzo często dochodzi do ujawnienia bardzo prywatnych sytuacji związanych z życiem rodzinnym, dlatego też tak ważne jest korzystanie w tym zakresie z pomocy profesjonalnego pełnomocnika, którego obowiązuje tajemnica zawodowa i który będzie odpowiedzialnie podchodził do powierzonej sprawy.

Po zakończonym postępowaniu rozwodowym najczęściej musi dojść do podziału majątku nabytego w trakcie trwania małżeństwa. Istotna jest właściwa obrona Państwa interesów na każdym etapie postępowania, ponieważ ustalenie faktycznego składu majątku wspólnego i jego wartości będzie wpływać na wysokość ewentualnej spłaty lub sposób podziału. W ramach postępowań o podział majątku doradzamy najkorzystniejsze rozwiązania i staramy się jak najszybciej zakończyć postępowanie.

W ramach praktyki prawa rodzinnego reprezentujemy także strony w sprawach o alimenty, ustalenie ojcostwa, ustalenie kontaktów z dziećmi, a także w postępowaniach w sprawach nieletnich. Sprawy rodzinne wymagają szczególnego zaangażowania, ponieważ najczęściej związane są z istotnymi historiami całego życia. Każda powierzona nam sprawa spotka się ze zrozumieniem, indywidualnym i profesjonalnym podejściem oraz fachową obsługą.

W naszym doradztwie stawiamy na praktyczne i dostosowane do potrzeb klientów rozwiązania, które umożliwiają im realizację celów w zgodności z przepisami prawa. Doradzamy klientom w ramach wszystkich postępowań, reprezentując ich przed sądami powszechnymi, administracyjnymi oraz Sądem Najwyższym.

Potrzebujesz pomocy prawnej? Możesz na nas liczyć

Dobro Klienta jest dla nas zawsze na pierwszym miejscu. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić Państwu obsługę prawną na najwyższym poziomie.